Ostatnie wpisy

Świece sojowe - poradnik

świeca kokos limonka

Nasze świece sojowe zrobione są z ekologicznego wosku sojowego, pochodzącego z certyfikowanych upraw. Wosk sojowy jest drugi zaraz po wosku pszczelim, jeśli chodzi o czystość spalania i brak emisji substancji toksycznych. Aby w pełni nacieszyć się paleniem świec sojowych, nie wystarczy jedynie je zapalić. Wbrew pozorom jest parę czynników, o które należy zadbać, a które znacząco wpływają na jakość płomienia oraz ilość aromatu uwalniającego się ze świecy.

Po pierwsze zadbanie o BEZPIECZEŃSTWO

Zapaloną świecę należy zawsze mieć na oku oraz ustawiać ją na niepalnym podłożu, takim jak talerzyk, metalowa tacka lub porcelanowa podstawka. Trzymać świecę z dala od dzieci.

Po drugie KNOT

Przed pierwszym i każdym następnym użyciem świecy knot należy przyciąć na długość ok. 5 mm. Zapobiegnie to nieefektywnemu spalaniu wosku, dymieniu knota oraz nadmiernemu nagrzewaniu kubka, co wiążę się z nierównomiernym wytapianiem wosku.

CZAS palenia świecy

Każdorazowo należy palić świecę tak długo, aby wosk rozpuścił się aż do ścianek słoika. Dzięki temu aromat świecy będzie się uwalniał z całą intensywnością, a do tego będzie się ona równomiernie wypalać. Zapobiegnie to tak zwanemu tunelowaniu, czyli powstaniu wąskiego dołu z wypalonego wosku, który przy każdym następnym zapaleniu świecy będzie się pogłębiać, nie wypalając wosku przy ściankach słoika.

Świecę nie należy palić dłużej niż 3-4 godziny.

Po tym czasie należy ją zgasić, poczekać aż wystygnie, przyciąć knot i ponownie zapalić.

świeca marcepan

PRZECHOWYWANIE

Nieużywaną świecę należy trzymać zamkniętą w miejscu zacienionym. Świeca wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych może się odkształcić, zmienić kolor lub utracić aromat. Każda świeca, o którą zadbacie w ten sposób, odwdzięczy się pełnym aromatem oraz umili swoim ciepłym płomieniem cudowne chwile odpoczynku i relaksu.

SŁOIK

Każdy słoik nadaję się do ponownego użycia. Wystarczy po wypaleniu świecy odczepić knot, a resztki wosku zmyć ciepłą wodą z płynem. I można spokojnie zrobić w nim dżem śliwkowy!

W kategorii: Aktualności

Skomentuj